Вы сейчас просматриваете КОМАНДА ИНТЕЛЛЕКТУАЛЬНЫХ ШКОЛ ПРИЗНАНА ЛУЧШЕЙ НА РЕСПУБЛИКАНСКОМ КОНКУРСЕ

КОМАНДА ИНТЕЛЛЕКТУАЛЬНЫХ ШКОЛ ПРИЗНАНА ЛУЧШЕЙ НА РЕСПУБЛИКАНСКОМ КОНКУРСЕ

Ученики Назарбаев Интеллектуальной школы Кызылорды заняли два третьих мест на республиканском конкурсе научных проектов в Алматы.

Почетного третьего места на конкурсе удостоился проект двенадцатиклассницы Алтынай Абдижамил, которая представила идею профилактики инфекционных заболеваний через озеленение территории дикорастущими растениями с высокой фитонцидной активностью. Проведя сравнительный анализ фитонцидных свойств некоторых растений, юный биолог составила список наиболее устойчивых к климатическим условиям региона «растительных антибиотиков», которые могли бы снизить процент заболеваемости туберкулезом.

Ученица 10-го класса Гульдана Сабитова, участвовала в секции «Казахская литература», где заняла третье место. Ее проект направлен на исследование заинтересованности подрастающего поколения в чтении художественной литературы.

Всего в республиканском конкурсе научных проектов, проходивший на базе национального центра «Бобек» в Алматы, приняли участие 800 школьников из 16 областей и городов Алматы, Астана и Шымкент. По итогам команда Назарбаев Интеллектуальных школ завоевала 33 призовых мест и удостоилась Гран-при конкурса.

КОМАНДА ИНТЕЛЛЕКТУАЛЬНЫХ ШКОЛ ПРИЗНАНА ЛУЧШЕЙ НА РЕСПУБЛИКАНСКОМ КОНКУРСЕ

Вы сейчас просматриваете ЗИЯТКЕРЛІК МЕКТЕПТЕР РЕСПУБЛИКАЛЫҚ САЙЫСТА ҮЗДІК ДЕП ТАНЫЛДЫ

ЗИЯТКЕРЛІК МЕКТЕПТЕР РЕСПУБЛИКАЛЫҚ САЙЫСТА ҮЗДІК ДЕП ТАНЫЛДЫ

[vc_row][vc_column width=»1/2″][vc_images_carousel images=»5422,5421″ img_size=»700х480″ autoplay=»yes»][/vc_column][vc_column width=»1/2″][vc_column_text]Қызылорда қаласындағы Назарбаев Зияткерлік мектебінің оқушылары Алматы қаласында өткен республикалық ғылыми жобалар сайысында екі жүлделі үшінші орындарды иеленді.

«Қоршаған орта мен адам денсаулығын қорғау» секциясында 12-сынып оқушысы Алтынай Әбдіжәмілдің жобасы үшінші орынға лайықты деп танылды. Жас биолог жоғары фитонцидтік белсенділігі бар жабайы өсімдіктермен аумақты көгалдандыру арқылы жұқпалы аурулардың алдын алу идеясын ұсынды. Кейбір өсімдіктердің фитонцидтік қасиеттеріне салыстырмалы талдау жүргізгеннен кейін, Алтынай туберкулез ауруын азайтатын аймақтың климаттық жағдайларына төтеп беретін «өсімдік антибиотиктерінің» тізімін жасады.

Ал 10-сынып оқушысы Гүлдана Сабитова «Қазақ әдебиеті» секциясында бақ сынасып, жүлделі үшінші орынды иеленді. Оның жобасы жасөспірімдердің көркем әдебиет оқу деңгейі мен қазақ әдебиетіне қызығушылығын зерттеуге бағытталған.

Алматыдағы «Бөбек» ұлттық орталығында өткізілген республикалық ғылыми жобалар конкурсына 16 облыстан және Алматы, Астана, Шымкент қалаларынан барлығы 800 оқушы қатысты. 4 бағыт бойынша жүргізілді ғылыми сайыс нәтижесі бойынша Назарбаев Зияткерлік мектептері командасы 33 жүлделі орынды иеленіп, Гран-при жеңіп алды.