Вы сейчас просматриваете КЫЗЫЛОРДИНСКИЕ ШАХМАТИСТЫ ПОБОРЮТСЯ ЗА КУБОК МЕЖДУНАРОДНОГО ТУРНИРА

КЫЗЫЛОРДИНСКИЕ ШАХМАТИСТЫ ПОБОРЮТСЯ ЗА КУБОК МЕЖДУНАРОДНОГО ТУРНИРА

[vc_row][vc_column width=»1/2″][vc_images_carousel images=»6773,6774,6775,6776,6777,6778,6779″ img_size=»700х480″ autoplay=»yes»][/vc_column][vc_column width=»1/2″][vc_column_text]

На сетевой спартакиаде среди учеников Назарбаев Интеллектуальных школ кызылординский шахматист Нурдаулет Танатов занял первое место, получив путевку на Международный турнир среди школьников на кубок Дармена Садуакасова. Также в игре тогызкумалак юные спортсмены из Кызылорды выиграли кубок «Лучшая команда».

Традиционные игры в этом году собрали в городе Кокшетау свыше 100 школьников. На отборочном этапе международного турнира на кубок гроссмейстера Дармена Садуакасова за первое место состязались 84 шахматиста. Ученик 7-го класса Назарбаев Интеллектуальной школы города Кызылорда Нурдаулет Танатов в своей возрастной категории одержал победу над всеми соперниками и занял первое место.

«Игра проходила по швейцарской системе. По итогам девяти туров я набрал 8,5 баллов. Шахматы – это интересный вид спорта, который требует от игроков четкого логического мышления», – рассказал юный шахматист.

Любительница интеллектуальной игры ученица 7-го класса Динасыл Галымжанкызы в данном турнире заняла почетное третье место, подняв команду на третью ступень пьедестала.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

На ІІ сетевой спартакиаде по тогызкумалак среди учеников сети Назарбаев Интеллектуальных школ ученица 8-го класса Жулдызай Мунайтпасова и ученик 9-го класса Досымжан Раймбек НИШ г. Кызылорда в индивидуальном зачете заняли вторые места и получили кубок «Лучшая команда» по национальной игре.

«Эти учащиеся занимаются национальным видом спорта на протяжении 2-3 лет. Являются активными участниками школьного спортивного кружка. Популяризируя национальную игру тогызкумалак, школьники развивают учебно-познавательные навыки», – пояснила руководитель команды Кырмызы Секина.

Надо сказать, что победители игры получили путевки на XIV Международный шахматный турнир среди школьников на кубок известного гроссмейстера Дармена Садуакасова, который пройдет в период с 27 октября по 3 ноября в Мангистауской области.

КЫЗЫЛОРДИНСКИЕ ШАХМАТИСТЫ ПОБОРЮТСЯ ЗА КУБОК МЕЖДУНАРОДНОГО ТУРНИРА

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Вы сейчас просматриваете ҚЫЗЫЛОРДАЛЫҚ ШАХМАТШЫ ХАЛЫҚАРАЛЫҚ ТУРНИРДІҢ КУБОГЫНА ТАЛАСАДЫ

ҚЫЗЫЛОРДАЛЫҚ ШАХМАТШЫ ХАЛЫҚАРАЛЫҚ ТУРНИРДІҢ КУБОГЫНА ТАЛАСАДЫ

Назарбаев Зияткерлік мектептері арасында өткізілген желілік спартакиадада қызылордалық Нұрдаулет Таңатов шахмат ойынында 1-орынды иеленіп, халықаралық гороссмейстер Дәрмен Сәдуақасовтың кубогына арналған халықаралық турнирге жолдама алды. Сондай-ақ, тоғызқұмалақ спорт түрінен өткен сайыста сырбойылық жас зияткерлер жеңіс тұғырынан көрініп, «Үздік команда» атанды.

100-ден астам оқушының басын қосқан дәстүрлі зияткерлік ойындар Көкшетау қаласында өтті. Жас спортшылар үш жас ерекшелікте шаршы тақтада бақ сынасып, тоғызқұмалақ ұлттық ойынында өзара сайысты.

Халықаралық гроссмейстер Дәрмен Сәдуақасовтың кубогына арналған турнирдің іріктеу кезеңінде 84 жас шахматшы жүлделі орынға таласты. Қызылорда қаласындағы Назарбаев Зияткерлік мектебінің 7-сынып оқушысы Нұрдаулет Таңатов өзінің жас ерекшелігінде барлық қарсыластарын жеңіп, бірінші орынды иеленді.

«Ойын швейцар жүйесі бойынша өтті. 15 минуттық 9 турдан 8,5 ұпаймен жеңіске жеттім. Шахмат айқын логикалық ойлауды талап ететін қызықты спорт түрі», — дейді жас шахматшы.

Ақыл-ой спортын жанына серік еткен 7-сынып оқушысы Дінасыл Ғалымжанқызы бұл додада үшінші орынды иеленіп, команданы жеңіс мінберінің үшінші тұғырына шығарды.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

«Назарбаев Зияткерлік мектептері» дербес білім беру ұйымы филиалдарының оқушылары арасында өткен тоғызқұмалақтан ІІ желілік спартакиадада 8-сынып оқушысы Жұлдызай Мұңайтпасова және 9-сынып оқушысы Досымжан Райымбек жекелей ойындарда екінші орындарды иемденіп, «Үздік команда» кубогын жеңіп алды.

«Бұл оқушылар тоғызқұмалақ спорт түрімен 2-3 жылдан бері айналысып келеді. Мектептегі тоғызқұмалақ үйірмесінің тұрақты қатысушылары. Ұлттық ойынды насихаттау арқылы оқушылар білімдік-танымдық қабілеттерін дамыта алады», — дейді команда жетекшісі Қырмызы Секина.

Айта кету керек, аталмыш сайыстарды бірінші орындарды жеңіп алған спортшылар 27 қазан — 3 қараша аралығында Маңғыстау облысында өткізілетін атақты гороссмейстер Дәрмен Сәдуақасовтың кубогына арналған халықаралық турнирге жолдама алды.